Vyváženost zpravodajství nebo "režimní propaganda" ?

Jak objektivní je městské televizní vysílání zpracovávané za peníze občanů se opět ukázalo při výběru zpráv z posledního jednání zastupitelstva města Nového Jičína. Hned na začátku při projednávání programu jednání zastupitelstva neprošel bod projednání Strategického plánu města. Stalo se tak dokonce na návrh komunistické opozice, která má v zastupitelstvu jen malý počet mandátů, kdy to jejich "lídr" zdůvodnil malým prostorem pro seznámení se s návrhem Strategického plánu. Kupodivu málo početná opozice získala pro svůj návrh tak výraznou většinu hlasů, že by se spíše než o zamítnutí bodu dalo hovořit o vyběhnutí. A protože návrh programu připravuje starosta a rada města, tak zastupitelstvo v podstatě vyběhlo s jejich návrhem hned v úvodu. Tím se i účast zpracovávatelů stala zbytečnou a s omluvou je musel starosta Týle z jednání propustit.

Jenže nic z toho, co je popisováno se občan z Expresu nedozví, protože redakce tento bod do zpravodajství nevybrala. Evidentně proto, že nevykresluje práci vedení města v nejlepším světle, když si pro tak závažný materiál nedovede zajistit většinu ani z řad svých spolustraníků z ODS a KDU-ČSL. Zpracovatelské redakci ani nevadilo, že nezařadilo takovou informaci přesto, že začátkem měsíce vysílali o tomto tématu celý diskusní pořad, kde se o Strategickém plánu a jeho důležitosti obsáhle hovořilo.

Lze jen konstatovat, že nikoliv vyvážená informovanost občanů, ale ono příslovečné "čí chleba jíž, toho píseň zpívej" je pro redakci Expresu dále nosným "strategickým plánem".

(Vl)