J.Wenigerová alias Kabrhelová

Krajský tisk včerejšího stylu dnes

Čas od času při vybírání schránky, kterou zásadně již vybírám cestou z domu směrem ke kontejneru protože je zaplevelena změtí "senzačních" cen zboží, si povšimnu poněkud odlišné tiskoviny. Jde o tiskovinu pod názvem Moravskoslezský kraj. Za povšimnutí stojí neboť po jejím nahlédnutí člověk omládne a posune se zpět do minulosti. Nikoliv ovšem díky stroji času, ale proto, že až na erb kraje a název tato tiskovina svým vzhledem a hlavně jednostranně oslavnými články ve stylu někdejšího Rudého práva navozuje dojem, že je tak okolo roku 1980, jen fotografie jsou barevnější. Barevnější, ale obsahově pestřejší nikoliv. Jestliže tehdejší Rudé právo dokázalo dát na své stránky zasloužilou soudružku Kabrhelovou či Švorcovou v několika pozicích, tak severomoravská krajská tiskovina vydávaná v roce 2005 rozhodně není pozadu. Fotografie paní náměstkyně hejtmana Jaroslavy Wenigerové stojící a pásku při slavnostním otevírání čehos stříhající, fotografie téže dámy u článku k občanům kraje promlouvající, fotografie s toutéž opět v rudých šatech sedící, smějící se s kyticí v školní lavici. Takto člověka maně opravdu napadne, že kromě toho že asi každá doba má své Kabrhelové a Švorcové je tato tiskovina nikoliv až tak vedena jako informace pro občany kraje za jejich peníze, ale jako osobní propagační materiál. A když si všimnete tiráže na výtisku, tak je vymalováno.

Předsedkyní redakční rady tohoto plátku není nikdo jiný a menší, než paní Jaroslava Wenigerová. Pro mne bohužel zástupkyně hejtmana zvolená nikoliv jak jsem si chvíli naivně myslel za KSČ, ale za ODS, která je tak bohatě a skoro monopolně zobrazená na této krajské tiskové reality show.

Od nynějška vybírám schránku tak, že s cenovými lákadly supermarketů vyhazuji i politické lákadlo v podobě krajské tiskoviny. Ono totiž co člověku cpou, toho se mu brzy zajídá. A taky doufám, že se nedočkám výše uvedené dámy na Černé louce básničky přednášející .............

V.Šimík