P.Hrnčíř

Poslanec P.Hrnčíř (ODS) oslovuje náš Samizdat

Patrně z obav o svůj volební výsledek nás před parlamentními volbami oslovil P.Hrnčíř tímto emailem :

V článku V. Šimíka - Hrnčíř v koalici s komunisty se nepravdivě tvrdí, že jsem seděl s komunistou v radě města Bílovce. Tato informace je lež, nikdy jsem nezasedal v radě s komunistou, naopak jsem návrhy na komunisty vždy blokoval. První komunista vstoupil do rady až po volbách v r.1998, kdy už jsem nebyl členem zastupitelstva a místní ODS přešla do opozice. Žádám Vás, aby nepravdivé údaje byly odstraněny. Ing. Pavel Hrnčíř, poslanec.

Samizdat totiž už v roce 2003 informoval o spolupráci P.Hrnčíře s komunisty (Region 1994) a pozastavoval se nad tím, když P.Hrnčíř stejnou koalici ODS a KSČM v N.Jičíně neodsoudil, ale naopak snažil se ji na předvolebním mítinku na náměstí v roce 2002 bagatelizovat a zamlžit. Teprve nyní v roce 2006, kdy P.Hrnčíř znovu usiluje o přízeň voličů nabývá asi z jeho strany tato záležitost na aktuálnosti neboť rozpor mezi slovy a činy se na veřejnosti těžko obhajuje. Samizdat panu poslanci odpověděl následujícími dvěma emaily :

1. Dobrý den, v našem Internetovém zpravodaji Samizdat pan V.Šimík uvádí doslovně toto :
"Probíraje staré noviny na vyhození zahlédl jsem článek s nadpisem "Komunista v radě", pocházející z prosince 1994. A zde se můžeme dočíst, že již tehdy byl p.Hrnčíř místostarostou města Bílovce a nachlup přesně jako v Novém Jičíně o čtyři roky později i zde jedno místo obsadili komunisté". Aby nevzniklo nedorozumění nebo dokonce podaná nepravda v tomto zpravodaji, nechal jsem ověřit, zda je tato skutečnost pravdivá a archív přezkoumat. Jakmile bude tato věc ověřena, podám Vám informaci.
Děkuji za upozornění, zdraví M.Urban

2. Dobrý den pane poslanče Hrnčíři. Jak jsem Vám slíbil, tak činím.
Dnes jsem obdržel kopii předmětných novin (Region, 3/49), kde pod nadpisem - Komunista v radě je doslovně uvedeno : "Bílovec - I přes poměrně výraznou předvolební kampaň ODS získala ve 24členném zastupitelstvu pouze 5 míst. To se odrazilo také v 7členné radě, která je složena z dvou nezávislých, dvou členů ODS, dvou z koalice KDU-ČSL, ČSSD a LSNS, jedno křeslo obsadil člen KSČM. Starostou byl zvolen Bohuslav Ašer (nezávislý), místostarostou zůstává ing. Pavel Hrnčíř (ODS)".
Jak se nyní tedy můžete přesvědčit, pane poslanče, tak uvedená fakta v našem Samizdatu autora V.Šimíka jsou zcela pravdivá a Vaše rozhořčení není na místě. Buďto jste docela pozapomněl na všechny své dříve vykonávané funkce nebo je uvedený článek mylný, což nelze předpokládat neboť by bylo ještě podivuhodnější, že jste na tuto skutečnost nepoukázal a nežádal opravu již po jeho zveřejnění. Po Vašem veřejném vystoupení na mítinku ODS v N.Jičíně, kde jste místní koalici s komunisty obhajoval a omlouval nepravdivými skutečnostmi namísto jednoznačného odsouzení si zajisté i přítomní návštěvníci z Vašeho vystoupení mohli udělat obrázek o Vašem postoji k této pohoršující skutečnosti. Nemluvě o tom, že jste tak učinil v rozporu s usnesením libereckého kongresu Vaší ODS.
Za sebe budu velmi rád, když proklamovaná hesla Vaší strany, týkající se odsouzení spolupráce s komunisty na jakékoliv úrovni proměníte opravdu v činy. Stoupající preference KSČM jsou taky důsledkem toho, že voliči mají názorný příklad že spolupráce s komunisty se v některých případech může hodit, jako se stalo např. v N.Jičíně, Bílovci, Frenštátu p.R., apod.
Zásadovější a pevnější vůli Vám přeje M.Urban

P.Hrnčíř se do parlamentu znovu dostal a odpovědi se už nikdo nedočkal…
(Pozn.redakce: Tuto skutečnost zveřejňujeme až nyní po proběhlých, parlamentních volbách)

Související témata :
Usnesení libereckého kongresu ODS (ODS a KSČM v koalici)
Praktiky KSČ v ODS