Předvolební materiály ODS a realita

Předvolební materiály ODS ukázaly našim občanům krásy našeho města a zřejmě činovníci mají za to, že je to jen jejich zásluhou. Tu nové parkoviště pro fanoušky basketbalu, tu opravená fasáda, tu nové to, tu nové ono, vše oku lahodící. Ovšem jako v oné Potěmkinové vesnici se za libou fasádou skrývá občas realita nepříliš pohledná. Stačí opustit nové chodníky na sídlišti v Loučce a vstoupit do vchodu určitých domů aby se občan dostal jakoby do jiného světa. Prošlapané podlahové krytiny, rezavé konstrukce vchodu, opotřebovaný výtah a k tomu na podestě bezmála každého podlaží odpad jako by vysypal domácí koš někdo z nájemníků přímo zde.

Vstupní chodba Vstupní dveře Podlaha výtahu

Na celém nepořádku se podílejí dvě strany, jak nájemníci, tak Bytový podnik města letitou zanedbanou údržbou společných prostor. Nejsou zde totiž nájemníky poškozené nové malby a podlahové krytiny, ale vše je zde původní, ponecháno BPM bez údržby.

Elektroinstalace Vchodové dveře Vchod k výtahu

Otázkou tedy je, kde se poděly finance placené léta těchto konkrétních domů nájemníky do fondu oprav a taky jakým klíčem byly a jsou vybírány domy, kde tento podnik opravy provádí. Nemuselo ovšem tomu tak být, mohlo být naprosto zřejmé jak který dům čerpá finance na údržbu. Už v roce 1997 padl na zastupitelstvu města návrh, aby BPM vedl evidenci o fondu oprav jednotlivých domů z pohledu vkladu a čerpání. Tím, komu toto ovšem nevyhovovalo, nebyl nikdo z BPM neboť by vše bylo průzračné jako křišťál, ale světe div se někdejší starosta P.Wessely, který onen návrh ve svém projevu odmítl a s ním poslušně i další členové městské rady a zastupitelstva. Dalo by se říci, že současný nepořádek v evidenci, tak i skutečný na společných prostorách, je tak trochu jejich zásluha. A to ještě nejsme na konci otázek, protože nějakým podivným klíčem byly taky vybírány byty, kde se opravovaly koupelny a kuchyně. Pokud i v takovém případě by se ukázalo, že jak byt s opraveným příslušenstvím stojí stejně, jako byt do kterého za celá léta nevstoupila noha opraváře BPM, mohly by k rozšifrování tajemného klíče otvírajícího tok městských financí do vybraných bytů přispět orgány činné v trestním řízení. Ovšem zde je otázka další, doufám že se neukáže, že i někteří z nich mají podle onoho tajemného klíče opravené byty na rozdíl od sousedů ve stejném domě.

(Vl)

Příbuzná témata :
Vylepšení předvolební image