Vítězný debakl M.Brože (KDU-ČSL)

Povolební vyjádření bývají všelijaká, politici je dokáží obratně překroutit, jak jsme mohli sledovat hned po parlamentních volbách, kdy se za vítěze považovali bezmála všichni. U nás v Novém Jičíně tentokráte suverénně vede předseda KDU-ČSL bratr Marcel Brož. Jeho vyjádření pro sdělovací prostředky, že vlastně lidovci zvítězili je v naprostém rozporu s realitou i zdravým rozumem.

Redaktor uvádí vystoupení M.Brože takto : "Čtvrté místo obsadila KDU-ČSL. U této strany se ale zrodilo asi největší personální překvapení voleb, lídr kandidátky Marcel Brož se do zastupitelstva nedostal".
M.Brož pak komentuje výsledek voleb doslovně takto : "Já nejsem sólový hráč, já jsem hráč, který hraje za svůj tým a z tohoto hlediska jsme volby prakticky vyhráli".

Jak hlásají volební výsledky, tak novojičínští omlazení kandidáti za KDU-ČSL, dostali malinko přes 8 %, což jim opět stačilo akorát na dva mandáty a zařadilo je na 4. místo v pořadí úspěšnosti kandidujících politických stran. Navíc pan předseda Brož, jakožto lídr kandidátky zvolen nebyl a tak zřejmě, aby trochu zakryl neúspěch, pokouší se zmást méně obeznámenou veřejnost velkohubým prohlášením o úspěchu své strany v komunálních volbách. To ovšem naznačuje, že se mu z onoho "výsledku" nechce vyvodit osobní důsledky v podobě své rezignace. Patrně k němu ještě seriózní politická odpovědnost a kultura nějak nedorazila. A zřejmě jej vedle smyslu pro realitu opustila i paměť, neboť právě on a jeho nynější tahouni kandidátky, před 4 léty, kdy lidovci získali stejný počet dvou mandátů, k rezignaci ve výboru vyzývali tehdejšího lídra kandidátky, který však na rozdíl od M.Brože byl do zastupitelstva zvolen, nebyl však ani předsedou a své odstoupení z výboru organizace již dopředu avizoval.

Z toho plyne, že co nemáš sám rád bratře Broži, neměl jsi chtít po jiných. Anebo by lépe sedělo "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá"?

(Vl)