Nafocený plakát z plakat.plochy

Nekradu, nelžu
aneb vrána k vráně na plakátě sedá?

Na předvolebních plakátech ODS, vyvěšených po městě, se občan dozvídá, že novojičínský starosta Ivan Týle se nebojí, nelže a nekrade, a dokonce i to že pracuje. Zřejmě to musí občanům sdělovat proto, že v zejména současné době výše uvedená kritéria nejsou u politiků odshora dolů až tak samozřejmá. V případě novojičínského starosty, který trestnímu stíhání např. u zpronevěry na Komenského škole unikl díky uplynutí dlouhé doby, tedy pro promlčení, by mohl mnohý polemizovat i o dalších hrdě hlásaných bodech. Třeba u zmíněného lhaní nelze nevzpomenout na příklad nasazování botiček městskou policii za odměny, kdy to nejprve popřel, že nic takového neexistuje, když následně volal na MP a nechal tento prémiový ukazatel zrušit. Rovněž vyjádření o diskriminaci Rómů, může posloužit tiskovina ve výše zmíněném odkazu. Pro názornost, že se starosta opravdu nebojí, jak je uvedeno na plakátě, poslouží třeba zase taková malá kuriozita či spíš pikantnost, kdy měl být dle deníku iDNES vykázán ze sportovní haly.

A to, že jako starosta pracuje, je snad při starostenském platu (cca 47000 Kč) naprosto normální, normální však už není např. prodej městského majetku za podhodnocenou cenu jako u již známé vily na Slovanské ul. nebo poslední případ ZŠ na B.Martinů.

Uvedené plakáty dále sdělují, že je občanům doporučován pan Týle i dalšími osobami, m.j. primátorem Opavy a čerstvým poslancem Stanjurou. Kdo jej doporučuje, je možno zjistit díky dnešní technice poměrně snadno. Stačí do Googlu napsat "manželka primátora Opavy" a nabídne se hned několik odkazů na tisk informující, že vážený garant starosty I.Týleho, pan primátor a poslanec Stanjura, přihrál firmě své ženy nemalé městské zakázky.

Příbuzná témata :
Trestní oznámení