Diskuze ze studia

V podvečer dne 5.3.2012 se uskutečnila tzv. „Diskuze ze studia“ vysílaná TV Polar. Zároveň v tento den bylo spuštěno nové vysílání TV Polar, o kterém se mnozí domnívali, včetně některých funkcionářů města, že tím bude konečně obnoveno zrušené analogové vysílání Novojičínské TV Polar, když se tuto událost snažili také takto mylně prezentovat.

Celkem poklidná diskuze se záhy změnila v poněkud emotivní a vzrušenou debatu, což tak někdy bývá, ale na co nebyli v minulosti občané zvyklí neboť vybraní hosté byli kromě období voleb, dalo by se říct, loajálními vůči vedení radnice. Ba dokonce to byly i besedy, kdy byl hostem jen jeden zástupce radnice, z čehož je zřejmé, že to nemohl být někdo neloajální či dokonce opoziční.

A není se co divit, že tomu tak dříve bylo, když tehdejší radní M.Šturm (ODS) na kritiku vysílání městské TV prohlásil : „My si to platíme, my budeme rozhodovat co tam bude.“ Kdyby se tímto, dnes již památným výrokem, měl řídit např.nový starosta J.Dvořák (ČSSD), tak by asi p.Šturm ve zmíněné diskuzi naproti němu vůbec neseděl a tak je nemohl provokovat některými vyjádřeními, které byly dle starosty lživé. Také bylo M.Šturmovi vytknuto že na zastupitelstvu spí, jinak by byl lépe informován. Zastupitel Šturm zase oponoval, že pan starosta plete hrušky s jabkama, a že pravidla slušnosti platí i pro starostu. Zmínil také, že nařčení z toho, že si dělala ODS z radnice cestovní kancelář a jezdili na výlety, bylo nepravdivé, na což reagoval radní J.Vávra (KSČM), že neví o tom, že by takovéto obvinění šlo od nynějšího vedení, nýbrž jej zaznamenal právě od ODS, ve své publikaci. Není tedy nic jednoduššího, než do tohoto modrého letáku nahlédnout :


Smysl vysílání diskuze v přímém přenosu je rovněž v tom, že občané mají možnost klást diskutujícím dotazy. Za celou hodinu zmíněné diskuze byl položen jeden dotaz a na dva další moderátorka v průběhu zmínila, že bylo probíhající diskuzí vlastně odpovězeno. Celkem tedy tři dotazy, na které bylo reagováno. Bylo by však asi mylné se domnívat, že více dotazů nepřišlo.

Celý záznam pořadu Diskuze ze studia možno zhlédnout zde.

(red)