Kdo nemluví pravdu - demolice tabačky

Když se ve vysílání TV Polar - Diskuze ze studia (4.2.2013), moderátorka pořadu obrátila na bývalého starostu I.Týleho (ODS) a zeptala se ho, že za dob jeho starostování se zbourala tabačka a očekávalo se, že to přinese nejen služby, ale i nějakou zaměstnanost, exstarosta Týle oponoval, že za dob jeho starostování se tabačka nezbourala, že se bourala v roce 2011 a to už byla úplně „jiná kategorie“. Dále uváděl, že se okolo toho točila velká politika a byla to hra někdy nechutná a podvodná. V zápětí na tato Týleho tvrzení reagoval nynější starosta J.Dvořák (ČSSD) s tím, že Týle zde říká zjevnou nepravdu, a že se tabačka začala bourat právě za jeho starostování, už v roce 2010 a jsou od toho důkazy. A dokonce pod některými smlouvami je podepsán právě I.Týle.Nuž tedy nahlédněme do nedávné historie a objasněme, kdo mluví pravdu, a kdo zjevně lže, čili mluví nepravdu, jak se v diskuzi vyjádřil J.Dvořák.

Tak např., hned na první fotografii a zveřejněném článku IDNES.cz, se uvádí, že v minulých dnech začala demolice objektu budovy novojičínské továrny na tabákové výrobky, a že za několik dní zcela zmizí.
Datum zveřejnění : 7. října 2010 13:45, což byla doba, kdy vedl město starosta I.Týle :


A co nějaký písemný důkaz a rozhodnutí, nebo stanovisko zastupitelstva z tohoto období, kdy byla u moci koalice ODS a Zelení? Ale ano, lze vyhledat, co zmíněná koalice se svou většinou prohlasovala a nakonec i schválila. V usnesení k této věci, už ze dne 16.4.2009 najdeme, že zastupitelstvo města ruší své usnesení č. 28/12/2008 ze dne 19.6.2008, a bere na vědomí záměr společnosti MOCERO REALITY s.r.o. realizovat stavbu nákupního centra s prodejnami OBI a INTERSPAR v lokalitě bývalé tabákové továrny …A co, že to zastupitelstvo 16.4.2009 zrušilo? Inu usnesení, že nesouhlasí s realizací záměru vybudovat v bývalém areálu „Tabačky“ obchodní centrum …


(red)