Nový politický subjekt HORA 2014 se snaží výrazně prezentovat

Jak již bylo v Novojičínském samizdatu publikováno, na politické scéně se do letošních komunálních voleb zaregistrovalo několik nových volebních stran. Zvlášť výrazně se nyní prezentuje hnutí Otevřená radnice - HORA 2014. Dle volebních plakátů a nosných témat volebního programu se chce zasadit o zrušení hazardu v celém městě a také by ráda pro všechny Městskou hromadnou dopravu zdarma. Vtipně provedené plakáty (jehož autora možná mnozí poznají) k těmto dvěma bodům volebního programu, právě v těchto dnech zaplavují plakátovací místa.

Toto hnutí má zároveň v čele jako lídra ženu, tedy je to mimo komunistů, jediná žena kandidující na funkci starosty města. V týdeníku 5plus2 právě vyšel rozhovor, kde se lídr kandidátky I.Bambuchová krátce představuje a také vyjmenovává ony hlavní body volebního programu : Chce podpořit průmyslovou zónu v Novém Jičíně, zakázat provozování všech hracích automatů ve městě. Je pro zavedení MHD zdarma pro všechny, nechce její privatizaci. Podpoří vybudování moderního aquaparku i záchytného nebo centrálního parkoviště.

A ještě jedna zajímavost se váže k tomuto novému uskupení. Na šestém a dvanáctém místě kandidátky, kandidují manželé Ľubovi, kteří získali významné ocenění. Byli nominováni do finální desítky 105 hrdinů České republiky a to osobnostmi ČR, jako jsou například Kateřina Šimáčková (soudkyně Nejvyššího správního soudu), Ludmila Rakušanová (novinářka a patronka projektu), David Zahumenský (advokát a ředitel Ligy lidských práv) a dalšími. Důvod nominace naleznete zde.

Kandidátka s fotem kandidátů.

Webové stránky Otevřené radnice : www.hora.g6.cz(red)