Foto : MU

Obyčejná bezohlednost

O tom, zdali je nutné namísto autobusového nádraží stavět supermarket je již zbytečné polemizovat, protože je již rozhodnuto.

Jen nutno připomenout, že novojičínská radnice občanům lhala, když její vedení tvrdilo, že město nemůže tomuto záměru zabránit. Město Nový Jičín bylo účastníkem stavebního řízení, neboť se zamýšlenou stavbou městský pozemek nejenom sousedil, ale dokonce investorovi stavby supermarketu část pozemku prodalo.

O tom, že se začne skutečně již stavět se mohli přesvědčit na vlastní kůži či spíše nohách cestující již s předstihem. Několik týdnů před zahájením stavby se z prostoru autobusového nádraží vytratily lavičky využívané zejména starší generací občanů. Navíc se začalo stavět v jiné části autobusového nádraží, takže přenosné lavičky stavbě rozhodně nepřekážely. Prostě se nově budovaný supermarket uvedl ještě dříve, než byl otevřen, a to nejen tím, že odchylně od běžné praxe je v centru města a nikoliv na okraji, že se pro jeho zbudování zřídila za několik desítek milionu korun z městské kasy komunikace a rondel, ale cestujícím se zhoršily i podmínky pro cestování. Že by radničí představitelé autobusem necestovali ?
(Vl)