Dolní brána

Než popisovat lokalitu Dolní brány, postačí předložit vám k přečtení několik rozhořčených reakcí, které přišly na naší adresu :

Občanům i pravidelným návštěvníkům Nového Jičína jistě neuniklo, že naše krásné město zaujalo nemalou skupinku migrující menšiny natolik, ze se rozhodli u nás nějakou dobu bydlet. A tak se v lokalitě Dolní brána můžeme denně přesvědčit, jakou "kulturu" tito spoluobčané přinášejí. V sousední blízkosti stanice obvodního odděleni Policie ČR, lze spatřit pásy zeleně okrášlené vraky kočárků, plínek a různého jiného odpadu. Hochy ve Felíciích vyjíždějící k ochraně zákona nechávají chladnými povykující nahé nemyté děcka, pobíhající v blízkosti silnice, veřejné produkce z autorádií vozu značek, které si jen ztěží lze zakoupit ze sociálních dávek, židle povalující se na veřejném prostranství ještě dlouho poté, co je uživatelé dávno opustili. Pokud takový obraz města nechává někoho chladným, pak já volám po okamžitému řešení !!!O situaci v lokalitě Dolní brána jsem e-mailem upozornil MP v Novém Jičíně a taky ing.Rybářovou z odboru životního prostředí, leč bez odpovědi. Ani změna na Dolní bráně není patrná.

Právě dnes má trpělivost dosáhla vrcholu a požádal Městskou policii o pomoc. Přivolaná hlídka mi na místě řekla, že s tímhle problémem nelze nic dělat, zakázat stát na chodníku nikomu nemůžou a že MÁM PŘEJÍT NA DRUHOU STRANU !!! No, zdá se mi, jako bych já byl tím, kdo dělá problémy. Ale v tu chvíli mě napadla otázka, na co nám vlastně slouží MP? Odpovědi se mi dostalo po chvíli, kdy jsem tu samou hlídku potkal na náměstí, kde pilně řešila "hříšníka", který tam vjel s vozidlem.
(P.F.)