Eurobrody, eurokaluže a eurovany
Kdo by se domníval, že jde o bezodtokovou kaluž, tak se hluboce mýlí, neboť se jedná o desinfekční víceúčelovou vanu, kterou novojičínská radnice připravila již dávno před tušeným vstupem ČR do EU, kde jak známo čas od času propukne slintavka a kulhavka. Tato vana, která je navíc bezplatně napájená dešťovými vodami má opravdu několik funkcí, kdy vás opláchne a vzbudí před vstupem na přechod, dále po přidání desinfekčního prostředku vás ještě vydesinfikuje od přenosných chorob a v neposlední řadě si ji pochvalují i prodavačky blízkého železářství, kterým projíždějící vozidla opláchnou výkladní skříně obchodu.
Opět výhodně umístěná vodní lázeň, která vydatně napájí podloží vozovky, což má kladný vliv zejména v zimním období, kdy zmrzlá voda zpevňuje konstrukci vozovky a tím se šetří náklady na opravy. I její umístění před bankovním ústavem je svědectví promyšleností novojičínské radnice a dokladem zájmu o občany, neboť kdo po vyzvednutí si výpisu svého konta nepotřebuje omývat.(Foto bude dodáno)
Další výhodně umístěný brod, kterým musí projít každý, kdo pěšky opouští centrum města. Kromě totožných zdravotních funkcí jako mají ostatní desinfekční eurobrody a eurovany má značný význam pro snižování blbé nálady občanů v zimním období, kdy není nouze o deprese. Odtékající voda z vany mrzne za vhodných podmínek přímo na chodníku od parkoviště a není snad nikoho, kdo by se nesmál při pohledu na klouzající a padající spoluobčany zejména staršího věku. Zde doporučujeme zaměřit v zimním období jednu z kamer městského kamerového systému, který by humorné scény průběžně natáčel a s těmito by město mělo značný úspěch v pořadech "neváhej a toč". Představitelé města prozíravě pamatovali i na bezpečnost a zdraví občanů, neboť v těsné blízkosti je stanice záchranné služby.


(Foto bude dodáno)
Toto je obyčejná hnusná kaluž, která nemá žádnou potřebnou eurofunkci. Protože nesplňuje bruselské parametry bude muset být ještě před vstupem do EU odstraněna nebo spíše odvodněna do nejbližší kanalizační vpusti. V současné době její existence brání uzavření třicáté páté kapitoly a způsobuje značné vrásky a řídnutí vlasového porostu našeho vyjednavače vstupu do EU p.Teličky. Tato kaluž je totiž před zastavárnou, m.j. hojně navštěvovanou romskými spoluobčany a je vnímána v EU jako diskriminační schválnost majoritní společnosti obdobně jako byla zeď na Matiční ulici.


Tato kaluž je svým umístěním na nedávno rekonstruovaném mostě vynikající pro testování schopností rychle a správně se rozhodnout. Vyřítili se totiž v okamžiku, kdy jste na chodníku vedle ní ze zatáčky auto máte zlomky vteřin na vybrání ze čtyř možností a) rychle vpřed b) rychle vzad c) přes zábradlí d) zůstat odevzdaně stát a počkat na vodní lázeň špinavé vody.
Jako nejlepší se ukazuje rozhodnutí d), neboť kaluž je dostatečně dlouhá na to, abyste dopředu či dozadu unikli, při skoku přes zábradlí spadnete do řeky a budete stejně mokří, takže počkat na místě v klidu je nejlepší a po projetí vozidla máte možnost svou situaci bez emocí vyhodnotit a rozhodnout se, zdali pokračovat dále či se obrátit zpět domů pro suché oblečení. Rozhodně nechoďte na silniční správu nebo na novojičínskou radnici, protože ti dobře vědí o problému, bohužel jsou však příliš zaneprázdnění prací pro občany a nemají na vaše sušení čas.

Obracíme se na občany, aby posloužili dalšími (v)tipy na obdobné místní úpravy cest a vodních ploch na nich umístěných, děkujeme.

(Vl)