Film o městě

Zřejmě nestačil již natočený Šumný Nový Jičín s Davidem Vávrou a tak chtějí novojičínští radní nechat natočit film další, který by zachytil stav města v době, kdy získalo republikové ocenění za nejlépe opravený střed města.

Z novinového článku není zřejmé, má-li být film dokumentem o městě či propagačním snímkem. Z toho plyne znatelný rozdíl, neboť dokument by měl zabrat věci hezké i nehezké, propagační snímek jen věci hezké.

Dá se předpokládat, že půjde o propagační snímek, jehož autoři se při natáčení budou muset zaměřit jen na věci hezké a vystřihnout tak každý záběr něčeho oku nelibého. Jestli se takovéto práce ujme David Vávra, kterého chce radnice oslovit je napochybách. Již při provázení Šumného Nového Jičína ukázal schopnost neservilního štiplavého komentování a ztěží by v zájmu radnice změnil svůj styl.

Spíše se budou muset radniční obrátit na takové, kteří pro bývalý režim natáčeli oslavné snímky o úspěších budování socialismu. Zde by mohla být radnici nápomocná radní za KSČM s.Konvičková, která by mohla takovéto filmaře přes své soudruhy kontaktovat.

Samizdat nemůže radit nově zřízené radniční komisi co by mělo ve filmu být, ale ze znalosti uvažování radničních “rodáků” je zřejmé co ve filmu nebude : (na obrázku přidržte myš)


(Vl)