Nabídka :

 1. ZEMŘEL PREZIDENT
  VÁCLAV HAVEL


 2. PŘEDSEDA KDU-ČSL M.KALOUSEK REZIGNOVAL

 3. VETEŠ SEBOU NEPOTÁHNEME (M.Topolánek ODS)

 4. NENÍ SPRAVEDLNOSTI (M.Kraus-ČSSD)

 5. NÁVRH POSLANCŮ KDU-ČSL a ODS

 6. LEŽ Z ÚST TISK.MLUVČÍ PČR

 7. ČERVEŇÁKOVI
  A KLÁRA SAMKOVÁ


 8. PREZIDENT KLAUS

 9. KSČM SI ZVOLILA PREZIDENTA

 10. PRAKTIKY KSČ
  V ODS


 11. STÍHAČKY UPLAVALY PO VLTAVĚ

 12. KAVAN A SRBA

 13. VOLEBNÍ PONAUČENÍ

 14. RÓMSKÁ OBČ.INICIATIVA

 15. JUSTICE CZ

 16. SLUŠNÍ MUSÍ Z KOLA (ODS) VEN

 17. ZAČAROVANÝ KRUH

Návrat na hlavní stranu

Glosujeme k celospolečenským událostem :
Miroslav Urban

19.5.2002
ZAČAROVANÝ KRUH

Každodenní zveřejňované volební preference v médiích ukazují, že ve vedení se střídá ODS s ČSSD a na dalších místech pak je Koalice a KSČM. O jiných politických subjektech se již nehovoří ne proto, že by nebylo z čeho vybírat, bylo jich zaregistrováno celkem 29, ale dle výzkumu veřejného mínění se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nedostanou. K tomu, aby se s nimi mohlo počítat, musí překročit hranici pěti procent.
A tady začíná onen bludný kruh. Aby ti další měli více procent, potřebují zviditelnit právě ve sdělovacích prostředcích a sdělovací prostředky zase potřebují u nového volebního subjektu oněch pět procent úspěšnosti, aby stálo za to o nich psát.

A tak pokud se nespojí v jeden společný subjekt, což už ostatně v těchto volbách nestihnou, přestože mnozí toho společného mají povícero, minimálně to, že by chtěli vystřídat ty "profláklé", nezbude jim než možná stokoruna za hlas, překročí-li jednoprocentní hranici. A možná, že právě ta stokoruna bude základem úspěchu pro rozběhnutí nového politického subjektu do dalších parlamentních voleb.