Nabídka :

 1. ZEMŘEL PREZIDENT
  VÁCLAV HAVEL


 2. PŘEDSEDA KDU-ČSL M.KALOUSEK REZIGNOVAL

 3. VETEŠ SEBOU NEPOTÁHNEME (M.Topolánek ODS)

 4. NENÍ SPRAVEDLNOSTI (M.Kraus-ČSSD)

 5. NÁVRH POSLANCŮ KDU-ČSL a ODS

 6. LEŽ Z ÚST TISK.MLUVČÍ PČR

 7. ČERVEŇÁKOVI
  A KLÁRA SAMKOVÁ


 8. PREZIDENT KLAUS

 9. KSČM SI ZVOLILA PREZIDENTA

 10. PRAKTIKY KSČ
  V ODS


 11. STÍHAČKY UPLAVALY PO VLTAVĚ

 12. KAVAN A SRBA

 13. VOLEBNÍ PONAUČENÍ

 14. RÓMSKÁ OBČ.INICIATIVA

 15. JUSTICE CZ

 16. SLUŠNÍ MUSÍ Z KOLA (ODS) VEN

 17. ZAČAROVANÝ KRUH

Návrat na hlavní stranu

býv.přísl.StB- Jiří Mlejnecký Glosujeme k celospolečenským událostem :
Miroslav URBAN

16.12.2003
NEPRAVDIVÁ INFORMACE TISK.MLUVČÍ PČR V PŘÍPADU ESTÉBÁKA MLEJNECKÉHO

Bývalí příslušníci Státní bezpečnosti Jiří Mlejnecký a Oldřich Krkoška byli obžalováni, že v dubnu 1984 psychicky a fyzicky týrali katolického kněze Václava Altrichtra. Ke spolupráci s StB ho přesvědčovali sekáčkem na maso. Při sedmihodinovém výslechu přivedli do místnosti servírku a knězi sdělili, že když nepodepíše, obviní ho ze znásilnění.
Novojičínský soud po sedmi letech rozhodl, že trestný čin je promlčen a tak bývalí estébáci budou dál sloužit a hájit spravedlnost - jeden jako policista v Kopřivnici, druhý jako advokát.
Reportáž o tomto případu byla odvysílána i v televizním zpravodajství. Novojičínská mluvčí PČR v závěru tohoto zpravodajství uvedla, že Občanská komise (OK) neshledala důvody, aby byl J.Mlejnecký propuštěn.

Jelikož jsem byl členem tehdejší Občanské komise, musím uvést velmi podstatnou záležitost a sice, že OK nikdy tuto osobu neprověřovala a tak nemohla ani tohoto policistu ve službě ponechat. Tisková mluvčí se dopustila fatálního omylu neboť se vlastně na tuto komisi (a zdá se, že nejen ona) vymluvila a chtěla se jejím rozhodnutím zaštítit.
OK neměla o tomto příslušníkovi nejmenší potuchy, přičemž v N.Jičíně prověřovala všechny estébáky uvedené v seznamu příslušníků StB. Na rozdíl od jiných OK neuznala způsobilým ani jednoho bývalého příslušníka StB. V seznamu tento člověk nefiguroval a proto jej tedy OK nemohla prověřovat. Jsem si jist, že kdybychom byli s tímto případem seznámeni, J.Mlejnecký by dál nesloužil.
Po telefonickém kontaktu tiskové mluvčí PČR a žádosti o vysvětlení a nápravu jsem byl odkázán na další týden.