Smyslem iniciativy návrhu zákona poslanců J.Karase, J.Kasala a P.Plevy ohledně provádění interrupcí je dosáhnout toho, čeho zamýšleli : vyvolat diskusi o této problematice, což by byl první krok k možné nápravě. Vymírání našeho národa si dříve či později vynutí změny. Ročně je zabíjeno cca 30 tisíc nenarozených dětí, přitom nás početně ubývá o 20 tisíc. Stačilo by tedy, aby potraty klesly alespoň na jednu třetinu.
Totalitní státy uzákonily interrupce jako první s tím, že jde o "humanitární pomoc". Bývalý Sovětský svaz legalizoval potrat v roce 1920, nacistické Německo v roce 1943 pro Polky a Židovky. Producentem pilulky RU 486, lživě prezentovanou jako antikoncepční a která zabíjí plod, je francouzská filiálka německého gigantu, který před tím vyráběl kyanidový plyn cyklon B, používaný v osvětimských komorách smrti.
V roce 1979 obdržela Nobelovou cenu míru Matka Tereza z Kalkaty, která hodnotila potrat jako dnes největší nebezpečí pro mír, protože je to válka vedena proti dítěti. Když dopustíme, že matka může zabít dokonce své vlastní dítě, jak můžeme po jiných lidech chtít, aby se nezabíjeli navzájem. Po udělení Nobelovy ceny se tehdy rozhořčoval oficiální sovětský deník Pravda, že norský parlament dal přednost "jakési neznámé jeptišce" před údajně největším "bojovníkem za mír" soudruhem Brežněvem.
Nesmlouvavá zásadovost Matky Terezy při obraně nenarozeného života ji přivedla i ke konfliktu v Bílém domě za vlády prezidenta Clintona, příznivce potratů. Při slavnostní recepci řekla, že interrupce představují největší hrozbu světovému míru, na což prezidentský pár reagoval demonstrativním odchodem ze sálu, aniž uznal Matku Terezu za hodnou stisku ruky na rozloučenou.
Ministr vnitra S.Gross ve zprávě pro média vlastně potvrdil, že ze strany našich polských sousedů, kde je restriktivní opatření od roku 1993, neprobíhá žádná "potratová turistika", jak ji prorokovali zastánci legality interrupcí.
(zdroj Immaculata)