Hlavní titulek www stránek iniciativy PÚ monitorující korupční skandály radnice v Hranicích na Moravě

Novojičínský samizdat není osamocen.

Plakát vylepený v sousedních Hranicích na Moravě

Zřejmě obdobný arogantní a povýšený způsob jednání představitelů radnic s občany má za následek, že vyprovokuje občany k témuž nápadu.

Jak jsme v tyto dny zjistili, náš novojičínský samizdat není co do kritiky počínání samosprávných orgánů města zdaleka osamocen. Ve vedlejších Hranicích na Moravě již obdobné internetové zpravodajství dokonce vychází několik let http://hranice.tripod.com a je podstatně kritičtější než naše "sametové" novojičínské.

Tak, jak v Novém Jičíně byly vylepeny t.z. žluté plakáty kritizující některé počiny našich radničních představitelů, tak i v Hranicích mohli nedávno občané na vylepovacích plochách vidět plakát s textem "stydíme se za svého starostu". Tento text upozorňoval na to, že se radnice nevypořádala s některými občany za zastavěné pozemky.

Jeden z nevypořádaných pozemků z totalitního režimu v N.Jičíně

A taktéž v našem městě jsou občané, kterým naši demokraticky zvolení zástupci lidu za více než deset let nestihli zaplatit za pozemky na kterých byly za minulého režimu postaveny paneláky. To, že si takto počínali komunisté, že sebrali a nezaplatili, to už nám nepřipadá divné. Že si tak počínají ale i ti, kteří je měli nahradit a kteří neměli být jako "oni", to je alarmující.

Ukazuje to, že nikoliv členství v té či oné straně, ale charakterové vlastnosti jsou rozhodující pro to, jak se politik chová po zvolení do funkce.

(Vl)