poslanec ing.Pavel Hrnčíř

Poslanec Hrnčíř v koalici s KSČM

(Vlastimil Šimík)

Když jsem se se svými výhradami vůči koalici zdejší novojičínské ODS s komunisty po komunálních volbách v roce 1998 obracel m.j. i na oblastního předsedu ODS p.poslance Hrnčíře, netušil jsem, že zde stěží najdu pochopení. Ona takováto spolupráce sice nebyla z důvodu volebních výsledků vůbec nutná a navíc v rozporu s usnesením libereckého Kongresu ODS z roku 1999, nicméně p.Hrnčíř se k jakýmkoliv připomínkám stavěl netečně. Pouze při příležitosti předvolebního mítinku ODS v červnu roku 2002 se k této koalici vyjádřil před občany jasně, bohužel však lživě, řkouce, že se nejedná o koalici, ale jakousi vůli voličů.

Proč se p.poslanec a zároveň předseda oblastního výboru p.Hrnčíř stavěl k výhradám ke koalici s komunisty tak netečně mě došlo až nyní. Probíraje staré noviny na vyhození, zahlédl jsem článek s nadpisem “Komunista v radě”, pocházející z prosince 1994. A zde se můžeme dočíst, že již tehdy byl p.Hrnčíř místostarostou města Bílovce a nachlup přesně jako v Novém Jičíně o čtyři roky později i zde jedno místo obsadili komunisté.

Právě takováto spolupráce členů ODS s komunisty v městských radách byla tím špatným příkladem, který vedl delegáty libereckého Kongresu ODS k usnesení kterým odsoudili podobné počínání svých členů.

Je tedy jasné, že p.poslanec Hrnčíř, maje sám máslo v podobě spolupráce s komunisty na hlavě, nemohl o několik let později dělat pořádky s jinými za to, co nejprve dělal sám.