Kamera u Hypernovy

Město Nový Jičín je pro supermarkety a hypermarkety přímo ráj, nikoliv sice z hlediska kupní síly obyvatel, ale pro "příznivý" přístup představitelů města.

Kvůli stavbě Kauflandu se dokonce obětovali a jeli na studijní cestu k západním sousedům podívat se, jakoužto vymoženost nám zde postaví. Pro stavbu supermarketu LIDL bude čirou náhodou velmi vyhovovat radnicí tak prosazovaná propojka Palackého-Novosady za několik desítek mil.korun, tedy několikráte dražší než jiná zamítnutá varianta.

Aby nepřišla úplně zkrátka ani Hypernova, tak její parkoviště je hlídáno přes kameru, která je součástí městského dohlížecího kamerového systému a tedy v podstatě hlídáno městskou policií. S návrhem tam osadit kameru přišel již v minulém volebním období tehdejší místostarosta Ant.Urban, jenže tenkrát jej členové městského zastupitelstva zklamali, neboť návrh neprošel. Nikoliv proto, že by zastupitelé nedbali na bezpečnost vozidel spoluobčanů, ale proto, že se domnívali, že by si takovýto obchodní gigant mohl své parkoviště sloužící pouze pro jeho zákazníky hlídat sám a za své.

Jenže co neprojde jednou, zkusí radnice podruhé a tak po volbách v roce 1998 s návrhem na umístění kamery na parkoviště u Hypernovy radnice uspěla a městská policie se jala soukromé parkoviště soukromé firmy hlídat. Moc bedlivě to sice zpočátku nebylo, neboť strážníkům uniklo, že lupiči vcouvali v noci do výkladu pro bankomat i s obsahem, avšak poučili se a jak jsme zaznamenali v tisku neunikli ostrému oku kamery a ostrým očím strážníkům dva bezdomovci hledající v odpadkovém kontejneru.


A tak pokud vás někde ve městě něco postihne, ať již nehoda či pěst násilníka a nebude to zaznamenáno kamerou můžete být alespoň klidní, že odpadkové kontejnery soukromé firmy jsou v bezpečí a na vás jakožto občana a poplatníka prostě již kamera nevyšla.

(Vl)