Křižíkova 3

Zjištění, že město Nový Jičín prodává levně nemovitosti, které bylo uveřejněno v minulém šestém vydání, nutno poopravit. Město Nový Jičín dokáže požadovat po případném zájemci i cenu vyšší. Ukázalo se to v případě nabízeného domu na Křižíkové 3, za který je na vývěsce MÚ požadováno 950.000,- korun.

Foto: MU Foto: MU

Pohled zepředu


Foto : MU Foto : MU
Pohled zezadu

Jestliže na straně jedné je to dům v centru, tak na straně druhé je v MPR a to pro zájemce znamená pochopitelně různá omezení ze strany památkářů. Nikoliv každý je totiž takovým prominentem, aby mu bylo povoleno zbourat co si umane, jak se to ukázalo v případě IPB (dnes ČSOB). Taktéž stav domu nevykazuje ze strany města nejlepší péči. Stojí totiž v boční uličce a tak při potěmkinovském přístupu radnice k opravám na něj nezbylo.

Foto : MU I tak je z prodeje tohoto domu naprosto evidentní, že nikoliv vždy prodává město Nový Jičín tak levně, jak se stalo u vily na Slovanské 12 (za 450 000 Kč). Asi o něj nemá zájem nějaký funkcionář města nebo jiný městu milý (rozuměj servilní zájemce) a tak není cena příliš nízká.

Poznámka :
Pro vydavatele tohoto samizdatu má výše ceny domu na Křižíkové ještě jeden důsledek. Kdybychom o tomto prodeji věděli v době vydání předchozího čísla (6), tak článek "Vila na Levné ulici" se jmenoval jinak, a to "Vila na ulici Zlodějské".
(Vl)