Poděbradova ulice

Městská policie opět udeřila

Novojičínská městská policie (MP) již vícekrát ukázala, jak zásadově umí udeřit na přestupce zákonů a vyhlášek. Sice mezitím několik zákonů a vyhlášek porušila taky, o tom se však z nějakých důvodů moc mluvit nesmí.

Tentokráte MP si našla nový Klondaik, což v žargonu našich empíků (použijeme-li stejný slovník) znamená místo, kde se pravidelně nacházejí přestupci a kde se dá vylepšit prémiovou složku. Výše vybraných pokut a množství nasazených botiček bylo dříve totiž jeden z ukazatelů hodnocení policisty (dnes už určitě ne). Jali se tedy pokutovat a zřejmě i botičkovat. Současný Klondaik není ovšem jako obvykle u pošty nebo u Spořitelny, ale na Poděbradové ulici. Tam totiž již před nějakou dobou byla osazena dopravní značka zákaz stání s dodatkem nákladních vozů a protože vzápětí je křižovatka, tak autor dopravního značení prodloužil zákaz oboustrannou šipkou dále za křižovatku. A to si u osobních zde parkujících vozidel strážníci vyložili jako přestupek, protože dle jejich městskopolicejního výkladu vyhlášky za šipkou už platí zákaz stání nikoliv jen pro nákladní auta, ale pro všechny vozidla.

Poděbradova ulice Tímto léta představiteli města bídně řízená městská policie nejprve bývalým starostou P.Wesselym a nyní starostou I. Týle přidala k letitému a naší kritikou již ukončenému nezákonnému hlídání soukromých objektů, k letitému tolerování zákazu stání na Novosadech /viz článek - Novosady/, k pokutování stání u dvojité žluté čáry, která není dle vyhlášky nic a k dalším a dalším extempore pouze další maličkost. Udělená a vyinkasovaná pokuta totiž není vratná, takže si město přilepšilo o pár korun díky svéráznému výkladu svých ochránců zákona a vyhlášek.

Přísnost je potřebná věc, jenže ne svévolná, a taky občanům nějak nejde dohromady s přísností to, že za rohem ulice parkují běžně v nepříliš široké ulici vozidla, a těch si MP nevšimne. Patrně stále ještě platí pokyn nadřízených, že porušování vyhlášky je možno někdy tolerovat /viz článek - Stejným metrem/, takže se za rohem opět tak nějak toleruje v zájmu veřejném. Nebo se opět toleruje v zájmu osobním či skupinovém ????

(Vl)