Občanská odvaha

Jestli v Novém Jičíně něco schází, tak je to občanská odvaha něco přímo říci nebo veřejně vystoupit. Možná, že však pomalu svítá na jiné časy.

týdeník Region Předvolební vydání týdeníku Region věnovalo jednu stranu věcem, které se staly od komunálních voleb v roce 1998 v různých městech, Nový Jičín nevyjímaje a některé pasáže svou konkrétnosti a kritičnosti asi radnici moc nepotěšily, zrovna jako příspěvek p.Vrby v listárně v dalším vydání.

Jestli se však tyto věci zabývaly minulostí, a jak známo, zastupitelstvo je nové, tak to, co bylo k slyšení u vývěsky na radnici se jmény zvolených, nových a staronových by nebylo pro zastupitelé a radní moc povzbuzující.

Slova “ten ch…… je tam zas, kdysi byl proti Několika větám, protože se to oficiálně nosilo, ten nemá nikdy žádný svůj názor”, to není zrovna gratulace ke zvolení postu radního. Více se dozvědět nedalo, protože paní, procházející okolo si přisadila k dalšímu radnímu slovy “…… ten už měl být dávno v důchodu”, což také nebylo moc lichotivé hodnocení předchozích let řízení města.

Kdyby v podloubí kromě kamery byl i mikrofon, tak by to bylo jakési "Vox populi”, kde by radniční vedení získalo trochu jiné ohlasy na svou činnost, než jakých se jim dostává z jejich okolí.

Není divu, že po stálém chválení se jim zdá jakákoliv připomínka i od tohoto internetového zpravodajství, které zajisté není servilní, jako příkré napadání a zlý úmysl, ačkoliv to tak rozhodně není. Jenže chytrému napověz, jiného trkni. No a tak někdy nezbývá, než mediálně trknout.

(Vl)