Soudruzi včera dnes a zítra ?Toto není foto z filmu "Hoří, má panenko", ani z filmu Anton Špelec ostrostřelec, ani záběr aranžovaný, to je zachycená skutečná událost s našimi rodáky, kde (nám neznámý) soudruh předává nejlepším milicionářům vyznamenání.

Za povšimnutí stojí soudruh, kterému je podávána blahopřející ruka. Jeho postoj a výraz tváře s velkou ponížeností naznačuje, že si snad ani ono vyznamenání nezaslouží. Jaký by měl výraz v obličeji v okamžiku, kdyby dostal rozkaz bránit socializmus proti podvratným živlům se zbraní v ruce, za kterýžto udatný čin by následovalo opět vyznamenání a podání ruky, raději nevidět.

V zadu však stojí další vyznamenávaný soudruh (1) - současný náčelník Okresní vojenské správy v N.Jičíně. Možná, že ono vyznamenání dodnes nosí na své vojenské uniformě ?

Soudružka Konvičková (2) absolvovala úspěšně Vysoké učení marxismu-leninismu a dostává se jí diplomu za to, že myšlenky dvou velkých myslitelů (Marxe a Lenina) správně pochopila a nyní může pro budování socialistické společnosti uváděním naučené teorie do praxe mnoho vykonat neboť v současné době jakožto koaliční partner ODS a KDU-ČSL zasedá v novojičínské městské radě.

V pozadí možno spatřit hrdou tvář ing.Segeti (3), dalšího úspěšného absolventa této vysoké školy, který po listopadu až do loňského roku byl nepostradatelným ve funkci ředitele Městského bytového podniku v Novém Jičíně, kdy za jeho ředitelování byly zjištěny machinace s přidělováním bytů a posléze se prokázalo, že jemu podřízená ekonomka několik let zneužívala funkci pro své osobní několikamilionové obohacení. To však vedení města nestačilo k jeho odvolání a výzvy v tomto směru byly odmítány jakožto "hon na člověka". Co se muselo stát, že ho jeho radniční zastánci bez zjevné příčiny a udání důvodů po delší době odvolali z funkce ředitele dodnes nikdo neví. Exředitel totiž vyhrožoval, že pokud bude odvolán promluví, ale potom si to z neznámých důvodů nějak rozmyslel.