nadporučík V.Filipec

Trestné činny pro policistu V.Filipce

Po třech měsících ukončila šetření inspekce ministerstva vnitra se závěrem zneužívání pravomoci veřejného činitele a ublížení na zdraví pro nadporučíka V.Filipce a zneužití pravomoci veř.činitele pro majora M.Terricha.

Po posledním deliktu brutálního policejního zákroku, kterým vše vyvrcholilo se občané Studénky, kde oba policisté sloužili, rozhodli uspořádat petiční akci a veřejné shromáždění, kde by takovéto počínání odsoudili (samizdatem již dříve zmiňované události viz odkazy níže). Poručík V.Filipec byl poté na vlastní žádost přeložen do Fulneku a nyní po skončení šetření inspekce s konstatováním spáchání jmenovaných trestných činů, měli oba policisté vybírat dovolenou. Mezi tím občané Studénky uspořádali další petici, kde vyzývali Filipce, aby ze svého počínání vyvodil sám pro sebe důsledky. Tuto v pořadí již druhou petici podpořilo svými podpisy více než jeden tisíc občanů.
Nyní se právem očekává, jak se k výsledku šetření inspekce ministerstva vnitra už konečně postaví Okresního ředitelství Policie ČR N.Jičín, které policistu Filipce a zároveň šéfa policejních odborů odmítlo postavit alespoň mimo službu, ale naopak jej hodnotilo v jeho dosavadní činnosti doposud kladně. Občané naproti tomu podali přes třicet oznámení za poslední dobu, kde poukazují na nezákonné počínání.
(MU)

Demonstrace ve Studénce

Policejní mlátička ze Studénky