Ulička s vývěskami na Lidické ulici

Vox populi

Malá ulička od náměstí s vývěskami sportovních klubů, politických stran, kina a divadla je frekventovanou komunikací a tedy místem pro zveřejnění nanejvýš vhodným. Tyto vývěsky jsou subjekty obměňovány a upoutávají občany s různou úrovni o různých pro ně významných akcích dopředu či následně.

Jestliže byl v Novém Jičíně na návštěvě Václav Klaus co by nový prezident očekávalo by se, že například vývěska ODS bude po více než týdnu od návštěvy překypovat materiály z této návštěvy. Václav Klaus sice není po nezaplacení ročního příspěvků do pokladny ODS členem, nicméně každému občanu je zřejmé, že jako kandidát této strany byl do funkce překvapivě zvolen, mj. i díky tomu, že vládní koalice tak dlouho předkládala pro funkci prezidenta nevhodné kandidáty, až tam potřebný počet hlasů padl.

Vývěska ODS zející prázdnotou Jenže nástěnka ODS zeje prázdnotou, pokud za názornou agitaci nepočítáme žlutý podkladový papír. A to z důvodů, o kterých píšeme na jiné stránce samizdatu by měli někteří přední novojičínští členové ODS Václavu Klausouvi nejen věnovat pozornost v nástěnkové činnosti, ale nejméně za uchránění jim stranického členství a tím radničních korýtek mu postavit slavobránu.

Jenže nástěnka je prázdná a jak se zdá, tak i jako taková dokáže upoutat. Dva procházející, z nichž jeden pokynul k oné nijaké nástěnce měli svůj názor jasný. Na poukázání prvního “podívej ODS” to přesně konstatoval ten druhý slovy “asi nemají lidem co říci”.
(Vl)