Wessely k Novákovi (starosta Hranic na Moravě) sedá aneb vrána k vráně sedá - díl druhý

Kdyby nebylo spolku "Rozvojová zóna ODRA-BEČVA, museli by si oba starostové najít něco jiného, aby měli spolek. Sdružuje je totiž více, než by kdo na první pohled odhalil.

S počínáním hranického starosty Nováka se můžete blíže seznámit na http://hranice.tripod.com stránkách.

Mediálně známý je hranický starosta Novák zejména z kauzy, kdy se již dávno stavělo na pozemku, který hodlal nezaplatit a socialisticky či v jeho případě spíše sociálně-demokraticky vyvlastnit. Zřejmě se mu po mediální slávě začalo stýskat a Hranice mu jsou již těsné, tak se dostal do sporu se starosty okolních obcí o průjezd po polní cestě.

V mediální "slávě" jeho novojičínský kolega Wessely zatím pokulhává, protože novojičínská radnice taktéž nezaplatila za pozemky, na nichž stojí od roku 1973 část sídliště. Je to evidentní případ, kdy jakožto zvolený na kandidátce KDU-ČSL se neřídí ani programem o nápravě křivd, již se tato strana presentovala a kdy by možná neváhala odškodnit i zahraniční "ukřivděné", ale domácím zapomíná zaplatit.

Jinak mají ale ještě společného více. Obě radnice v jednání či spíše nejednání s občany o zaplacení či spíše nezaplacení zastupuje jedna právní kancelář p.doktora Ondřeje Michny. Obě radnice přiměly svým přístupem k občanům své občany nezávisle na sobě k stejným nápadům.

Vylepené plakáty v Hranicích

Jak v Novém Jičíně, tak i v Hranicích se objevily plakáty, kde je zveřejněn názor či upozornění ostatním občanům jak se radnice chová, v obou městech je vydáváno internetové zpravodajství o poměrech ve městě.

Možná se v něčem zase hranický starosta od novojičínského přiučí, například v tom, jak se vědomě nechá zdemolovat historická památka z 15.století a potom se jede na Hrad na slavnostní předání ceny za přístup k památkám, či jak se uspává zastupitelstvo nic neříkajícími monology, aby neprošel odlišný návrh.

(Vl)