Novojičínští radní zachránili lidský život a zřejmě nejeden

Foto : MU

Ještě jsme nedokončili naši samizdatovou sedmičku, ve které m.j. dštíme oheň a síru na radnici, že není schopná po více než šestileté přípravě dokončit průmyslový park města do definitivní podoby, natož aby tam už investor stavěl a tu máš čerte kropáč.

Najednou jsme totiž zjistili, že pomalost radnice zachránila lidský život pilotovi bezmotorového větroně, který (8.5.02) byl nucen pro ztrátu termiky nouzově přistát a krásně zelená plocha průmyslového parku bez budov byla pro něj tím nejlepším místem v širém okolí.Foto : MU Foto : MU

Po přistání následovalo "ruční přitažení" k místu snadnějšího rozebrání


Foto : MU Foto : MU

Vyjmutí nezbytností - pro rozebrené letadlo právě dorazil odtah Beskydského aeroklubu z Frýdlantu n.Ostravicí

A v této souvislosti nám došlo, že nejen tento život je díky pomalosti a přístupu radnice uchráněn. Kdyby totiž již průmyslová zóna žila průmyslovým životem, kolik lidí by si způsobilo v práci pracovní úraz, nebo kdyby městské koupaliště bylo opraveno a provozováno, mohl by se třeba i někdo utopit. Naši radní dobře usoudili, že kdo nic nedělá, tak nejen nic nezkazí, ale taktéž si nemůže nic udělat, kdo není ve vodě, nemůže se utopit.

Původně jsme si mysleli a na jiném místě o tom píšeme, že ubývání obyvatel je do jisté míry vina radnice. Nyní víme, že to není vina, ale bohulibý záměr. Čím méně občanů, tím menší pravděpodobnost, že se jim něco stane. Až město bude prázdné úplně, poklesne kriminalita na nulu a městská policie bude nad tím vším bdít a botičky bude nasazovat jen cvičně na své služební vozidlo.

Taktéž jsme nechápali, že radnice koupila dům, který hodlala zbourat a několik let se nic neděje. Teď víme, že je to z ekonomických důvodů, neboť se počká, až dům spadne sám.

Ze strany radnice to jsou jednoduchá, avšak geniální řešení a jak zřejmé, tak opravdu fungují. Jen je třeba trpělivosti a pochopení ze strany občanů města.

(Vl)